niedziela, 17 października 2010

Przestroga!!!


Bardzo częstym błędem przy nasadzeniach jest odległość! Kupujemy małe roślinki i zapełniamy puste miejsca w ogrodzie! Po latach rośliny wbijają się jedna w drugą, i zamiast zdobić- szpecą! Kupując roślinki musimy się dowiedzieć wszystkiego o ich wzroście, tj. jaką ma wysokość, i szerokość. Przesadzanie starszych roślin, wiąże się zawsze z ryzykiem. Na fotce, jest wiele przepięknych roślin, ale strach pomyśleć co z nimi będzie po kilku latach! Najpewniej, część z nich trzeba będzie po prostu usunąć, by reszta miała dość składników pokarmowych, i światła!!

4 komentarze:

Viola pisze...

ale w tej chwili widok piękny, pozdrawiam

dzanetta8 pisze...

Tak - teraz to przepiękny widok! Tylko że po latach, jak pisałam wcześniej...., ten widok nie będzie już wzbudzał takiego zachwytu! Rośliny zaczną się wypierać..., zostaną tylko mocniejsze....,

Alfonso Buenaventura pisze...

Consejos muy importantes, pues somos muchos quienes caemos en esos errores. Tropezamos por el engaño de la vista y no contamos con la previsión de un futuro que no queda tan lejano... Somos humanos.

Iva Pas pisze...

jesienią i kilkuletnie drzewa dobrze znoszą przesadzanie. Niestety popełniłam kilka błędów niewłaściwych nasadzeń, np. sadząc 3m od domu wierzbę babilońską. Jest już na odpowiednim miejscu:) A czasem, mimo doświadczenia, człowiek zapomina o rzeczach oczywistych:) Pozdrawiam:)